Шоколад

Топ 10 країн виробників какао бобів

Cocoa pods

Незалежно від того, чи є ви визнаною людиною у світі шоколаду, чи просто насолоджуєтеся смачним шоколадом як задоволення раз на півроку, шоколад відіграє величезну роль у нашому житті. Шоколад – це великий бізнес, і 2016 року було оцінено, що світовий ринок шоколаду коштував 98,3 мільярда доларів. У всьому світі країни виробляють какао-боби, щоб забезпечити наш ненаситний попит, що росте. Наші солодкі зуби є серйозним бізнесом, і в цій статті ми склали список 10 кращих країн-виробників шоколаду по всьому світу.

10 | Домініканська Республіка – 68 021 тонн

Dominican Republic

Домініканська Республіка є світовим лідером у галузі шоколаду, очолюючи збір за екологічно стійке виробництво. Їхній етичний підхід до виробництва шоколаду зміцнюється завдяки тому, що Домініканська Республіка є країною, сертифікованою Fairtrade Certified (справедлива торгівля), і виробляє продукти, перевірені світовими торговими організаціями, щоб фермери отримували відповідну оплату за свій урожай. Домініканська Республіка створює два дуже різні види какао, маслянисті боби Sanchez и бобы Hispaniola.

9 | Перу – 71 175 тонн

Конкуренція за сільськогосподарські угіддя у Перу жорстка, що обмежило можливості зростання какао-бобів у регіоні. Фермери повинні конкурувати з бобами коки, це боб з якого виробляють кокаїн. 2007 року виробники шоколаду визнали якість перуанського какао-бобів. Фермерам пропонували найкращі ціни на свої сільськогосподарські культури завдяки фермерам Fairtrade та зростанню визнання органічних побічних продуктів какао. Попит на перуанські боби забезпечив, щоб країна залишалася одним із провідних світових виробників какао-бобів.

8 | Мексика – 82 000 тонн

Mexico cocoa beans

Кажуть, що першими шокоголиками у світі були Майя з південно-східної Мексики, які виявили переваги для здоров’я та незрівнянний смак какао майже три тисячі років тому! Хоча Мексика, як і раніше, є одним із найбільших виробників какао-бобів у світі, з 2000-х років виробництво впало приблизно на 50%. Хвороби какао спустошили виробництво какао в Мексиці, внаслідок чого країна Центральної Америки імпортувала більше какао, ніж експортує. Сьогодні Мексика веде боротьбу з новими гібридними рослинами, які демонструють стійкість до хвороб.

7 | Еквадор – 128 446 тонн

Ecuador cocoa beans

Еквадор не виробляє багато какао, але експерти стверджують, що те, що вони виробляють, є найкращим у світі. Фермери Еквадору називають своє «Чорне золото» какао-бобів, а багата шоколадна паста, витягнута з бобів, є одним із ключових критеріїв на шляху країни до слави. Археологи вважають, що Еквадор є оригінальним будинком для какао-бобів, зі слідами какао, знайденими в керамічній кераміці, що датується 3300 до нашої ери.

6 | Бразилія – 256 186 тонн

Brazil cocoa beans

Бразилія виробляє понад 250 000 тонн какао щороку, однак, як нація любителів шоколаду – треба справедливо сказати, що багато какао залишається у них у країні. Згідно з Бразильською асоціацією шоколадної промисловості, 75 % населення Бразилії споживають шоколад. Виробництво какао в Бразилії засноване на стійкості та характеризується низькими викидами парникових газів та виробництвом сімейних ферм. Тип какао, що виробляється в Бразилії, також варіюється в залежності від різниці температур у північному та південному регіонах. Отже, шоколад має різний смак і склад залежно від того, де виростають какао боби.

5 | Камерун – 275 000 тонн

Cameroon cocoa beans

Ми вирушаємо до Західної Африки, щоб зустрітися з п’ятою за величиною країною-виробником шоколаду у Камеруні. За останні кілька років у Камеруні були зроблені великі успіхи, щоб зробити галузь какао-сільського господарства стійкішою. У 2016 році понад 9500 фермерів какао в Камеруні отримали понад 1,4 млн. дол. США, як премій за сталий розвиток цієї галузі країни. Ці платежі відображають високу оцінку за зусилля фермерів, які працювали для того, щоб стати більш професійними і домагатися сертифікації своєї роботи.

4 | Нігерія – 367 000 тонн

Nigeria cocoa beans

Хоча Нігерія є четвертим за величиною виробником шоколаду у світі, їхня промисловість фактично занепадає. Це здебільшого пов’язано з тим, що какао-ферми в Нігерії дуже старі, а також фермери, які вирощують сільськогосподарські культури. Ведуться заклики до реструктуризації какао-індустрії для залучення молодих фермерів та випускників, і ми сподіваємося, що ці дії оживлять колись прибуткове нігерійське підприємство. Місія Асоціації Какао Нігерії – це ребрендинг та перерозподіл какао-землеробства як «заняття вибору» для фермерів. Сподіваємося, що Нігерія стане найбільшим африканським виробником какао до 2020 року.

3 | Індонезія – 777 500 тонн

Indonesia cocoa beans

Індонезія щодо новачок у виробництві какао, вступаючи у гру на початку 1980-х років і стаючи домінуючою силою у галузі. Хоча виробництво збільшилося за ці роки, хвороби, схильні до впливу дерев, зірвали їх зусилля з виробництва шоколаду. Комаха як носій хвороби пошкодила багато какао-ферм у країні, що призвело до поганого коріння і какао-бобів низької якості. Багато какао-боби, вироблені Індонезією, повинні бути змішані з імпортованими бобами для створення какао-порошку. Це пов’язано з тим, що фермери повинні отримувати готівку за свої сільськогосподарські культури, а не чекати, поки їх погані якісні боби нормально блукають.

2 | Гана – 835 466 тонн

Ghana cocoa beans

Гана вперше почала виробляти какао в середині 19 століття і тепер відповідає за понад 20 відсотків виробництва світового какао. Останні 20 років промисловість була революціонізована. Колись Рада, яка колись належала Гані Какао, фермери вирішили запустити свій власний шоколадний бренд у 1997 році, за підтримки The Body Shop. Шоколад Divine Fairtrade входить до складу організації фермерів какао Kuapa Kokoo і гарантує, що всі фермери з какао отримали бонус Fairtrade і частку прибутку в компанії.

1 | Кот-д’Івуар – 1 448 992 тонн

C?te d’Ivoire cocoa beans

У 2014 році фермер Кот-д’Івуар зняв відеоролик про те, як він уперше дегустував шоколад. Хоча він все своє життя був фермером, але ніколи не відчував смаку готового продукту. Кот-д’Івуар відповідає за 30 відсотків світового какао, постачаючи такі компанії, як Nestle та Cadburys з какао-бобами. Дві третини доходу від торгівлі Кот-д’Івуаром надходять від виробництва какао, однак у промисловості існує небезпека через залежність від дитячої праці. Шоколадна індустрія покликана продовжувати розвивати та фінансувати програми, які допомагають рятувати та реабілітувати дітей, які працюють у шоколадних фермах.